Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Trending
    • True crime series als ’The Idaho murders’ knallen de huiskamers binnen: ’Je voelt de paniek van echte mensen’
    • LIVE | Iran stelt verregaande eisen voor heropening van Straat van Hormuz: ’Terugtrekking VS en schadevergoeding’
    • Op haar 11de koos ze zelf haar naam: ‘Als we Laurentien boos wilden hebben, noemden we haar Petra’
    • Paramount belooft 30 films per jaar uit te brengen na overname Warner
    • Paramount legt beloofd filmaanbod na overname Warner officieel vast
    • Energiecontracten lopen af, terwijl de rekening een gat brandt in de portemonnee: dit kun je nú al doen
    • PSV-trainer Peter Bosz kan na heel lang nadenken één positief puntje noemen na valse start tegen Fortuna Sittard
    • LIVE WK-plannen | FIFA waarschuwt media na ’valse beschuldigingen’ over Gianni Infantino
    Facebook X (Twitter) LinkedIn Pinterest RSS
    HollywoodHuizen
    Leaderboard Ad
    • Home
    • Topstory
    • Bekende Mensen
    • Contact
    HollywoodHuizen
    You are at:Home»Bekende Mensen»Neef eist 351 miljoen euro van prins Albert: ‘Ik ben de échte prins van Monaco’

    Neef eist 351 miljoen euro van prins Albert: ‘Ik ben de échte prins van Monaco’

    0
    By redactie on 29 augustus 2021 Bekende Mensen, Hollywood Huizen

    Graaf Louis de Causans (47), een neef van prins Albert  van Monaco, is naar de rechter gestapt om 351 miljoen euro aan schadevergoeding te eisen van de Franse staat, omdat die zijn familie zou misleid hebben om uiteindelijk de troon van Monaco te kunnen stelen.

    De zaak gaat terug tot iets meer dan een eeuw geleden toen prins Louis II van Monaco geen officiële erfgenaam had. Het maakte dat neef Wilhelm, een Duitse edelman als eerste in de lijn van troonopvolging kwam te staan. Voor Frankrijk was alleen al het idee dat een Duitser de troon zou bezetten onaanvaardbaar. De fransen dreigden het vorstendom te annexeren. waarop de de familietak van graaf Louis de Causans van de koninklijke stamboom werd geschrapt ten faveure van de Grimaldis.


    “Normaal gesproken blijven we in mijn omgeving discreet en houden we er niet van om dit soort dingen op te zwepen. Maar de waarheid moet naar boven komen. Het is een kwestie van eer”, zegt de neef van Albert nu in de Franse media. “In werkelijkheid kon mijn neef prins Albert door een ‘goocheltruc’ de troon bestijgen, Frankrijk had een oplossing gevonden om Monaco in handen te krijgen. Waarna ze de zaken regelden zoals zij dat wilden. Vandaag wil ik dat dit onrecht dat Frankrijk mijn familie heeft aangedaan, wordt rechtgezet.”

    Het is niet de eerste keer dat de neef van Albert naar de rechter stapt. Een eerdere rechtszaak in 2019 verloor graaf Louis omdat hij zijn afkomst niet juridische hard kon maken. Maar zijn nieuwe advocaat Jean-Marc Descoubes zegt dat hij inmiddels een verplichte schriftelijke reactie van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft afgedwongen.

    “Monaco en Frankrijk wilden altijd dat dit onderwerp een taboe bleef. Dat is niet langer het geval”, zegt de raadsmant. Als er binnen twee maanden geen officiële reactie van de Franse regering komt gaat de zaak opnieuw naar de rechtbank van Parijs.

    Verras een vriend

    • Tweet
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    redactie

    Related Posts

    True crime series als ’The Idaho murders’ knallen de huiskamers binnen: ’Je voelt de paniek van echte mensen’

    LIVE | Iran stelt verregaande eisen voor heropening van Straat van Hormuz: ’Terugtrekking VS en schadevergoeding’

    Op haar 11de koos ze zelf haar naam: ‘Als we Laurentien boos wilden hebben, noemden we haar Petra’

    Net Nieuw
    • True crime series als ’The Idaho murders’ knallen de huiskamers binnen: ’Je voelt de paniek van echte mensen’
    • LIVE | Iran stelt verregaande eisen voor heropening van Straat van Hormuz: ’Terugtrekking VS en schadevergoeding’
    • Op haar 11de koos ze zelf haar naam: ‘Als we Laurentien boos wilden hebben, noemden we haar Petra’
    • Paramount belooft 30 films per jaar uit te brengen na overname Warner
    • Paramount legt beloofd filmaanbod na overname Warner officieel vast



    Copyright © 2026 ThemeSphere. Powered by WordPress.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.