Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Trending
    • Ter Stegen naar Ajax? ‘Dit kan helpen om hem binnen te halen’
    • NLZiet is hét schild tegen de groeiende macht van Netflix: ‘Sterke, Nederlandse vuist nodig tegen de giganten’
    • Theo Gommer: gebruik pensioengeld voor om- en bijscholing
    • Raúl Castro verschijnt onverwacht op de Cubaanse staatstelevisie
    • Red Bull snakt naar duidelijkheid, maar Max Verstappen heeft geen haast: ’Silly Season’ in Formule 1 in volle gang
    • LIVE | Poetin had ’vriendelijk gesprek’ met door Rusland beoogde EU-onderhandelaar Schröder
    • ‘WK kan miljoenenstrop worden voor KNVB’
    • Voor het eerst naar groot toernooi sinds Euro 2000: alles over de WK-selectie van Noorwegen
    Facebook X (Twitter) LinkedIn Pinterest RSS
    HollywoodHuizen
    Leaderboard Ad
    • Home
    • Topstory
    • Bekende Mensen
    • Contact
    HollywoodHuizen
    You are at:Home»Hollywood Huizen»Tot zijn dood toe ontkend, maar…. PRINS BERNHARD had lidmaatschapskaart NSDAP in eigen archief

    Tot zijn dood toe ontkend, maar…. PRINS BERNHARD had lidmaatschapskaart NSDAP in eigen archief

    0
    By redactie on 4 oktober 2023 Hollywood Huizen
    (Beeld: CP)
    Prins Bernhard heeft tot aan zijn dood ontkend dat hij lid was van de nazipartij, maar nu is er het definitieve bewijs dat prins Bernhard lid was van de NSDAP – de partij van Adolf Hitler. De originele NSDAP-lidmaatschapskaart is in het archief van de prins gevonden.

    In zijn boek De Achterblijvers, dat vandaag verschijnt, onthult Flip Maarschalkerweerd dat hij de originele NSDAP-lidmaatschapskaart van de prins heeft gevonden, schrijft NRC. Maarschalkerweerd is oud-directeur van het Koninklijk Huisarchief. Hij vond de kaart op paleis Soestdijk in het privéarchief van de prins dat hij na diens overlijden in 2004 moest inventariseren.


    Prins Bernhard heeft tot aan zijn dood ontkend dat hij lid was van de nazipartij. In 1996 meldden historici al dat ze een kopie van zijn lidmaatschapskaart gevonden hadden in de VS. Ook werd er correspondentie over de opzegging van het lidmaatschap uit 1936 gevonden. In dat jaar verloofde hij zich met Juliana. Bernhard gaf alleen toe dat hij een tijd lid was geweest van een afdeling van de SS.

    In een serie vraaggesprekken die hij voor zijn dood had met de Volkskrant verklaarde de prins nog: “Ik kan met de hand op de Bijbel verklaren: ik was nooit een nazi. Ik heb nooit het partijlidmaatschap betaald, ik heb nooit een lidmaatschapskaart gehad.”

    Verras een vriend

    • Tweet
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    redactie

    Related Posts

    KONING CHARLES heeft kanker: behandeling al opgestart, prins Harry keert terug naar Londen

    Kroonprinses AMALIA woont na bedreigingen weer in Amsterdam

    PRINSES BEATRIX viert haar 86e verjaardag met stukje sachertorte

    Net Nieuw
    • Ter Stegen naar Ajax? ‘Dit kan helpen om hem binnen te halen’
    • NLZiet is hét schild tegen de groeiende macht van Netflix: ‘Sterke, Nederlandse vuist nodig tegen de giganten’
    • Theo Gommer: gebruik pensioengeld voor om- en bijscholing
    • Raúl Castro verschijnt onverwacht op de Cubaanse staatstelevisie
    • Red Bull snakt naar duidelijkheid, maar Max Verstappen heeft geen haast: ’Silly Season’ in Formule 1 in volle gang



    Copyright © 2026 ThemeSphere. Powered by WordPress.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.